jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ženské družstvo A4ka ide do finále

Zdroj: www.redbull.sk Zdroj: www.redbull.sk

Úvodné kvalifikačného kola Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 sa hralo na Užhorodskej ulici v Košiciach.

Zo ženskej kvalifikácie postúpili Prešovčanky A4ka, ktoré si vybojovali postup na národné finále, ktoré bude 15. júna 2019 v Bratislave.
V rýchlych akčných zápasoch si postup vybojovali štyri mužské tímy a jeden ženský.


Za víťazný tím Undertakers, ktorý tvorí skupinka zohratých futbalistov z Košíc, hovorí Martin Lehotský: „O tomto turnaji sme vedeli už aj pred rokom, ale do Prešova (kde bola kvalifikácia minulý rok, pozn.red.) sa nám nepodarilo zozbierať celý tím. Tento rok sme si to už sledovali a zaregistrovali sa včas. Dosiaľ sa nám na žiadnom turnaji nepodarilo vyhrať, tak sme boli nahecovaní a prišli sme sem s tým, že postúpime do Bratislavy. No a keď sme sa dostali medzi najlepších štyroch a vedeli sme, že Bratislava je už istá, skúsili sme to aj vyhrať!“
Na košickej zastávke koučoval jeden tím vo farbách Niké ostrieľaný Laco Borbély. Jeho zverenci sa tentokrát neprebojovali do najlepšej štvorky. Laco sa už však teší na ďalšie partie v Banskej Bystrici, Žiline a v Bratislave, s ktorými to skúsi dotiahnuť medzi postupujúce tímy: „Tento turnaj dáva priestor čistokrvným amatérskym hráčom, pre ktorých je futbal srdcovou záležitosťou. Nerobia to pre peniaze, nerobia to pre slávu, ale robia to pre potešenie. Toto je najväčšia hodnota, ktorú Red Bull Neymar Jr’s Five prináša.“

O turnaji:
Red Bull Neymar Jr’s Five je turnajom známeho brazílskeho útočníka Neymara Jr, ktorý prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché - zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Registrovať sa môžu tímy z celej krajiny (mužské, ženské, zmiešané), v ktorých musí byť minimálne päť a maximálne sedem hráčov vo veku 16 až 25 rokov (v každom tíme sú povolení dvaja hráči, ktorí môžu mať viac ako 25 rokov). Registrácie sa nachádzajú na redbullneymarjrsfive.com/sk.

Tohtoročný Neymarov turnaj je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebieha po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečí víťazným tímom letenky na svetový šampionát v brazílskom Praia Grande. V júli 2019 sa v Instituto Projeto Neymar Jr rozhodne o globálnych majstroch, ktorí si zahrajú proti Neymarovi. Úvodný ročník v roku 2016 vyhral tím z Brazílie, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie. Na finále v roku 2018 sa darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín sveta obsadil Atletico Trnava F.C deviate miesto a dievčatá zo Spartak Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky.

https://www.redbull.com/sk-sk/neymar-jrs-five-2019-kosice-vysledky-fotky-kvalifikacia-local-futbal

Naposledy zmenené utorok, 21 máj 2019 13:05
Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.