jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Druhé kolo 6. ligy ObFZ Prešov sa hralo 11. augusta 2019.

Pozrite si zostrih všetkých gólov v našej relácii Futbal za humnami. V druhom kole 6. ligy ObFZ Prešov sa nováčikom vcelku darilo. Na vlastnej koži to pocítili aj hráči FK Uzovský Šalgov, ktorí prehrali na ihrisku TJ Sokol Šarišské Sokolovce 2:3. Hosťujúce mužstvo dokázalo vďaka túžbe po víťazstve a psychickej odolnosti otočiť nepriaznivý vývoj. Po góloch Dávida Slaninku a hrajúceho trénera Filipa Feketeho viedli Šalgovčania v 26. minúte pomerne bezpečným rozdielom. Lenže presne po polhodine hry znížil Peter Široký na 1:2 a tri minúty pred prestávkou, po presnom zásahu Mateja Šoltésa, sa v Š. Sokolovciach akoby začínalo odznova.

Manažér Uzovského Šalgova Ján Slaninka otvorene povedal, čo určilo vývoj po výmene strán. „Prístup k hre. V ňom sme po druhom góle začali postupne poľavovať. Som z toho trocha rozčarovaný, lebo po 0:2 malo byť 0:3 – a jednoznačne po zápase. Uspokojili sme sa príliš skoro. V druhom polčase boli bojovnosť, nováčikovský elán a domáce prostredie niečo viac, než naše futbalové umenie v akomsi iba polovičnom prevedení. Na začiatku sezóny sme bez bodu, pričom v obidvoch zápasoch sme viedli. Ešte je čas poučiť sa z chýb a napraviť čo sa dá, hoci šesť bodov nám už nič nevráti. Treba tak zabojovať o tie najbližšie tri, hoci proti rezerve Ľubotíc to nebude ľahké.“         

Výsledky:

My sa pozrieme aj na zápas ZŠ Vyšná Šebastová a FK Družstevník Žipov (1:0).

Tradičný účastník súťaže proti nováčikovi. Na ihrisku v „Šebešu“ videl domáci Slavomír Ďurica v rukách hlavného rozhodcu Jozefa Brížeka žltú kartu už v tretej minúte. A potom si tento strážca pravidiel dlho, dlho nič do svojho notesa nepísal. Až na začiatku druhého polčasu prišlo možno o trocha dlhšie čakanie na úvodný výkop, keďže sa tréner ZŠ Lukáš Renčko počas prestávky rozhodol pre až trojnásobné striedanie. S jednoznačným cieľom, dosiahnuť konečne gól...

Avšak, čakanie na loptu v sieti súpera pokračovalo a s pribúdajúcimi minútami sa zdalo, že si domáci priaznivci vo svojom futbalovom „chráme“ po dlhom čase nezakričia počas 90 minút ani raz magické slovo. Lenže, hráči Vyšnej Šebestovej nakoniec pokračujú v sérii, v ktorej nedovolia radovať sa hosťujúcemu brankárovi z čistého konta. A nedovolili to ani Žipovčanovi Matúšovi Timkovi. Rozhodla o tom 86. minúta a koncovke domáceho obrancu Martina Klimoviča. Štyridsaťročný skúsený harcovník po štandardnej situácii zboku, centri a následnej skrumáži, dotlačil loptu za čiaru asi zo šiestich, siedmich metrov.

„Žiadna akcia, po ktorej by nám diváci tlieskali, no ten moment pre nás znamenal vykúpenie, lebo stratu čo len bodu sme si nepripúšťali,“ uviedol domáci tréner Lukáš Renčko. Na margo „hromadného“ striedania cez prestávku poznamenal: „Nebolo to pre zlé výkony, tých faktorov bolo viac. Horúčava, menšie zdravotné problémy, snaha o čosi viac oživiť hru, lebo náš prechod do útoku nebol až tak plynulý a Žipovčania vždy stačili účinne zoradiť svoju defenzívu. Nechýbalo veľa, aby boli za svoju disciplínu smerom dozadu odmenení, no našťastie pre nás sa tak nestalo,“ dodal na záver L. Renčko.

Tabuľka:

Zdroj: ObFZ Prešov a futbalnet

Naposledy zmenené piatok, 16 august 2019 19:16

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.