jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

BASF Innovation Hub je predlžený

Termín podania prihlášok do súťaže BASF Innovation Hub je predlžený do 13. októbra 2023

Uzávierka prihlášok do tretieho ročníka súťaže BASF Innovation Hub 2023 sa predlžuje o ďalšie dva týždne. Organizátori súťaže budú akceptovať návrhy podané do polnoci 13. októbra.
Spoločnosť BASF zdôrazňuje, že tohtoročné podané návrhy sa zaoberajú širokou škálou tém, ako sú obnoviteľné zdroje energie pre priemyselné aplikácie, alternatívne metódy produkcie potravín a mikrorias, vývoj odolných systémov ako aj recyklovateľné a biologicky odbúrateľné riešenia pre každodenné použitie.

Uzávierka prihlášok do tretieho ročníka súťaže BASF Innovation Hub 2023 sa predlžuje o ďalšie dva týždne. Organizátori súťaže budú akceptovať návrhy podané do polnoci 13. októbra.

- Už tretí rok po sebe organizuje spoločnosť BASF medzinárodnú súťaž Innovation Hub pre tímy a jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú trvalo udržateľným rozvojom.
- Najlepšie riešenia získajú finančnú podporu pre ďalší rozvoj.  
- Podanie prihlášok sa predlžuje o dva týždne.
- BASF Innovation Hub sa zameriava na inovatívne riešenia pre priemyselné závody, produkty každodennej potreby, ako aj nápady na alternatívnu produkciu potravín.


Spoločnosť BASF zdôrazňuje, že tohtoročné podané návrhy sa zaoberajú širokou škálou tém, ako sú obnoviteľné zdroje energie pre priemyselné aplikácie, alternatívne metódy produkcie potravín a mikrorias, vývoj odolných systémov ako aj recyklovateľné a biologicky odbúrateľné riešenia pre každodenné použitie.
„Veľmi nás teší, že môžeme byť súčasťou príbehov veľkého množstva úžasných ľudí, ktorí majú rovnaký cieľ a podporiť ich nielen finančne, ale aj odborne,“ povedal Ivan Staňa, Country Manager, BASF Slovensko spol. s r.o a zároveň člen lokálnej poroty. Zároveň dodal, že s radosťou sleduje úspech predchádzajúcich účastníkov súťaže. „Napríklad spoločnosť ekolive zo Slovenska, minuloročný celkový víťaz našej súťaže, je startup, na ktorý sme veľmi hrdí. Ich biolúhovacie riešenie na rafináciu lokálne dostupných nerastných zdrojov s cieľom vyrábať biohnojivá a biostimulanty pre ekologické poľnohospodárstvo je nielen ekologickou a dostupnou biotechnológiou, ale je uznávané rôznymi vládnymi a mimovládnymi organizáciami ako priekopnícke riešenie pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka.“
Súťaž BASF Innovation Hub 2023 je otvorená pre všetkých inovátorov a začínajúce spoločnosti, ktoré sa zaoberajú čistou energiou, obehovým hospodárstvom a prispievajú k naplneniu stratégie „Z farmy na stôl“. Tieto kľúčové body sú v súlade s víziou, že do roku 2050 sa Európa stane prvý klimaticky neutrálny kontinent: „V spoločnosti BASF sa intenzívne venujeme klimaticky neutrálnej budúcnosti a neustále pracujeme na tom, aby sme boli bližšie k udržateľnému rozvoju. Táto vízia môže byť dosiahnutá len spoluprácou inštitúcií, hospodárskych subjektov, vedy a jednotlivcov. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú majú spoločnosti ako BASF, a želáme si, aby sme týmto podujatím zviditeľnili a ocenili skvelé myšlienky zelenej transformácie a dodatočne ich posunuli smerom k ďalšiemu rozvoju,“ uviedol Ivan Staňa.
Súťaž BASF Innovation Hub je organizovaná v 11 európskych krajinách vrátane Slovenska. Už tretí rok po sebe majú startupy a inovátori šancu predstaviť svoje nápady zamerané na zelenú a digitálnu transformáciu a zároveň vysvetliť, ako ich riešenia prispejú k udržateľnej budúcnosti. V prvej fáze súťaže budú mať súťažiaci zo Slovenska šancu obhájiť svoje nápady v konkurencii návrhov z Česka a Rakúska. Dvaja víťazi lokálneho kola automaticky postúpia do veľkého finále BASF Innovation Hub 2023. Celkový víťaz súťaže získa cenu 5 000 eur.
Viac informácií o projekte, požiadavkách a spôsobe podania prihlášky nájdete na oficiálnej webovej stránke http://www.join-innovationhub.com/
O spoločnosti BASF
V spoločnosti BASF tvoríme chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spájame ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Viac ako 111 000 zamestnancov koncernu BASF prispieva k úspechu našich zákazníkov prakticky vo všetkých odvetviach na celom svete. Portfólio spoločnosti BASF je rozdelené do šiestich segmentov: Chemicals, Materials, Industrial Solutions, Surface Technologies, Nutrition & Care a Agricultural Solutions. V roku 2022 dosiahla BASF obrat 87,3 miliardy eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS) a tiež v USA ako American Depositary Receipts (BASFY). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na www.basf.com.

BASF v Slovenskej republike
Na Slovensku je spoločnosť BASF aktívna už od roku 1993. Prostredníctvom inteligentných riešení a vysoko kvalitných produktov pomáhame našim zákazníkom byť stále úspešnejšími. Odborníci BASF poskytujú poradenstvo nielen v oblasti spracovania produktov firmy BASF, ale aj v rámci bezpečnosti, ochrany životného prostredia a úspor energie. Spoločnosť BASF je kompetentný partner všetkých dôležitých odvetví slovenského hospodárstva. Ku koncu roka 2022 mala spoločnosť BASF na Slovensku takmer 100 zamestnancov a dosiahla obrat 346 miliónov eur. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF na Slovensku sú dostupné na stránke www.basf.sk .

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.