Password *
Remember Me

Prvé jarné kolo v jesennom termíne

3. novembra sa predohrávalo prvé jarné kolo 6. ligy ObFZ Prešov.

Aj v prvom vzájomnom zápase dali hráči béčka Ľubotíc len jeden gól, no vtedy inkasovali až deväť. O osude prehry prvej Brezovičky v Ľuboticiach rozhodla 78 minúta. Jozef Lukošík ukázal chrbát všetkým hráčom okrem brankára hostí Štefana Michaleka. Ten v súboji zoči voči neuspel a tak Béčko Ľubotíc stráca na prvé miesto už len tri body. Ľubotice B – Brezovička 1:0 (0:0)

Gregorovce – Uzovský Šalgov 1:5 (0:2). Raketový nástup hostí domácich zaskočil. V 6 minúte zacentroval Ján Slaninka a na loptu si najvyššie vyskočil Samuel Orjabinec. Na 0:2 zvýšil Matúš Kovaľ. Oprel sa do lopty a tá si našla miesto za chrbtom brankára Jána Sobotu.

Úvod druhého polčasu zasa vyšiel Gregorovciam – Ján Molka znížil na 1:2. Lenže hneď o tri minúty na to prišla pohotová odpoveď Šalgovčanov. Svoju šikovnú pravačku mohol po druhý krát v stretnutí ukázať Matúš Kovaľ. Po jeho priamom kope bolo už 1:3.

V 62 minúte sa dostal k svojmu druhému gólu aj Samuel Orjabinec. Aj tento gól dal hlavičkou. Po dlhom výkope Kamila Klembaru v 76 minúte stav stretnutia na 1:5 uzavrel Matúš Pagáč. Domáci opäť potvrdili, že vizitka najhoršej defenzívy v súťaži, s priemerom viac než tri inkasované góly za zápas, nie je dielom náhody.

Šarišské Sokolovce – Dubovica 1:1 (0:0). Do tretice súboj mužstiev, ktoré majú v tabuľke s sebe „blízko“. Domáci išli do vedenia v 69. min po presnom zásahu Ľubomíra Šveca. Od 82. minúty, po valúčení hosťujúceho Jakuba Onderča, mali možnosť náskok ešte zvýšiť, no stal sa opak. Dubovičan Slavomír Hurajt oprášil po čase povesť strelca a vsietil vyrovnávajúci gól.

Terňa – Žipov 1:0 (0:0). Dvom nováčikom sa v najvyššej okresnej súťaži nedarí rovnako. Domáci sú štvrtí, hostia poslední. Žipov prišiel o bodík v Terni 10 minút pred koncom. Po faule v tesnej blízkosti rohu šestnástky fauloval Matúš Dzurenda Róberta Senderáka. Priamy kop kopal Ján Kračinovský. Jeho strelu už nedokázal vytlačiť mimo bránu Matúš Timko.

Pečovská Nová Ves – Rožkovany 1:2 (0:2). Hosťujúci Kristián Varholák mal na konte len jeden gól, no v nedeľu dvomi rozhodol o víťazstve svojho tímu. Za domácich potom už len „korigoval“ Ján Fecko. Obaja súperi majú teraz v tabuľke zhodne po 19 bodov...

Hermanovce – Chmiňany 2:3 a Nemcovce – Vyšná Šebastová 4:2 .

Zdroj: futbalnet, ObFZ Prešov

Naposledy zmenené sobota, 09 november 2019 12:58