júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Rákociho palác opäť ožije remeslami a folklórom zo Šariša.

Krajské múzeum v Prešove otvorí  už túto nedeľu 4. ročník festivalu Leto s Rákocim. Pre návštevníkov sú pripravené rôzne kultúrne vystúpenia a ukážky tradičných remesiel. Na svoje si prídu najmä deti, ktoré čaká okrem mnohých prekvapení aj čarovný svet rozprávok.


Predchádzajúce ročníky sa realizovali ako štyri menšie podujatia počas jedného leta, ktoré sa venovali rôznym témam, ako napríklad historickému šermu, vážnej hudbe, kultúre národnostných menšín alebo hasičstvu. Najväčšiemu záujmu návštevníkov sa však podľa historika Jozefa Kušníra tešilo hudobno-dramatické vystúpenie v podaní folklórneho súboru z Fintíc. Preto sa tento ročník spojil do jedného folklórno – dramatického celku obohateného o rôzne sprievodné podujatia.

Cieľom podujatia je prostredníctvom bohatého programu prezentovať širokej verejnosti hodnotnú duchovnú kultúru našich predkov. Program sa začína 4. augusta v priestoroch nádvoria Rákociho paláca o 15.00 h. Predpokladaný koniec je o 19.00 h. Podujatie finančne podporilo mesto Prešov. Mediálnymi partnermi sú TV7 a Skyrádio. Vstupné sú 2 Eurá pre dospelých a 1 Euro pre deti.

 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo