máj 29, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov

Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov.

Aj v Prešove cyklisti šliapali do pedálov s cieľom podporiť dobrú vec a spríjemniť život dlhodobo chorým deťom, ktoré musia bojovať so zákernou chorobou. Za podujatím Na bajku onkodeťom 2020 stojí Občianske združenie Spoločnosť detskej onkológie, ktoré každoročne pripravuje charitatívnu cyklotour. K 24 cyklistom, ktorí dnes prechádzali cez naše mesto sa na Sekčove pridal aj vicepri mátor Prešova Vladimír Feľbaba. "Som veľmi rád, že títo ľudia sa aj napriek koronakríze odhodlali a vysadli na bicykle, aby vyzbierali peniaze pre deti, ktoré trpia zákernou chorobou," uviedol viceprimátor, ktorý cyklonadšencom odovzdal symbolický šek od mesta Prešov v hodnote 300 eur.

Počas piatich dní, od 16. do 20. júna 2020, prejdu cyklonadšenci viaceré trasy po východnom Slovensku. Zatiaľ prešli mestá Humenné, Vranov nad Topľou, Svodník a Prešov. V pláne majú ešte Starú Ľubovňu, Vysoké Tatry, Košice, či Michalovce. Ani tento rok neobídu nemocnicu a onkologické oddelenie, na ktorom sa malí pacienti liečia. Verejnosť môže podporiť tento projekt okrem aktívnej účasti, teda vysadnutím na bicykel, aj finančne formou darovacej zmluvy, a potom cyklistickému pelotónu osobne odovzdať hotovosť či symbolický šek priamo počas trasy.

Myšlienka zorganizovať cyklojazdu, ktorá by pomáhala malým onkologickým pacientom vznikla pred 11-timi rokmi. V roku 2010 sa tento odvážny nápad podarilo premniť na realitu a začala sa písať história charitatívnej cyklojazdy, ktorá sa postupne stala júnovou tradíciou. Projekt Na bicykli deťom organizátori nevynechajú ani tento rok, no dostane nové meno. Myšlienka však zosane rovnaká - bude sa šliapať za dobrú vec!

Vďaka vyzbieraným peniazom sa budú tento rok organizovať rekondičné pobyty pre onkologicky choré detičky a zároveň budú podporené aj detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

Zdroj: Mesto Prešov

Naposledy zmenené sobota, 20 jún 2020 14:19

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady

    Predkladaný návrh zvýšenia sadzieb dane z nehnuteľností na rok 2023 by priniesol do rozpočtu mesta navýšenie o približne 531 000 € a návrh na zvýšenie poplatkov za odpady navýšenie o približne 3 647 000 €.

  • Začína sa jesenná deratizácia Začína sa jesenná deratizácia

    Mesto Prešov v týchto dňoch začína s realizáciou pravidelnej celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, ktorá potrvá počas celého mesiaca október 2022.

  • Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica

    Najstarší dobrovoľný hasičský spolok v Uhorsku vznikol v roku 1835 v Arade. Ako druhý bol v roku 1847 založený spolok v Prešove. Jeho existenciu dokladá Zakladacia listina vydaná 7. júla 1847 v Prešove. V tomto období v Uhorsku vznikali dobrovoľné hasičské spolky, ktoré predstavovali ďalšiu formu organizovaného boja proti požiarom a boli predchodcami dnešných dobrovoľných a profesionálnych zborov. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.