jún 19, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Už 17. ročníkom sa spúšťa grantový program Šariš ľuďom.
Okrem podpory v rozvoji turizmu, obnovy pamiatok či významných symbolov východu, sa tentoraz grantový program zameriava aj na slovenský folklór. Pivovar Šariš vyčlenil pre projekty sumu 16-tisíc eur. Mimovládne organizácie sa môžu o financie uchádzať do 30. apríla. O príspevok sa môžu uchádzať slovenské mimovládne subjekty registrované ministerstvom vnútra. Každý zo žiadateľov môže predložiť výhradne jeden projekt, ktorým sa bude uchádzať o časť z celkovej sumy. Projekty, ktoré získajú grantový príspevok, vyberie grantová komisia programu Šariš ľuďom zložená zo zástupcov Pivovaru Šariš, členov správnej rady Komunitnej nadácie Veľký Šariš a miestnych odborníkov pre regionálny rozvoj. Zverejnené budú do 28. júna. Aj v tomto ročníku zapoja aj obyvateľov regiónu do rozhodovania. Hodnotiť jednotlivé projekty budú môcť vo verejnom hlasovaní. Organizácia, ktorej projekt si získa najviac priaznivcov, bude odmenená sumou tisíc eur.

Hodnotenie verejnosti bude prebiehať na stránke www.sarisludom.sk. Ľudia budú môcť za svoj obľúbený projekt hlasovať od 29. júna do 26. augusta a víťaz bude slávnostne vyhlásený počas Dňa otvorených dverí Pivovaru Šariš, ktorý sa bude konať 7. septembra.

Podrobné informácie a formuláre k žiadostiam sa dajú stiahnuť na adrese: www.sarisludom.sk, mimovládne organizácie môžu projekty podávať do 30. apríla 2019.

Naposledy zmenené pondelok, 18 marec 2019 14:00
Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.