október 04, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Haraus má druhé striebro k zlatým

Zrakovo znevýhodnený pretekár Miroslav Haraus s si navádzačom Marošom Hudíkom prebrali štyrikrát zlato a aj strieborné medaily.

Po prvom kole obrovského slalomu 10. februára bol Haraus druhý a túto pozíciu si udržal aj v druhom kole. „Pretek bol vynikajúci, ale náročný, pretože máme za sebou dosť štartov, keďže boli nahrádzané aj tie, čo mali byť Krajnskej Gore. Sme aj dostatočne unavení, ale radi, že sa nám aj po poslednom preteku podarilo umiestniť na stupni víťazov, čím sme si pripísali ďalšie body zo Svetového pohára, takže sa tešíme,“ odkazuje na Slovensko Miroslav Haraus. „Odchádzame so šiestimi vzácnymi kovmi zo šiestich disciplín. V každej sa nám podarilo uspieť, čo je neuveriteľné a okrem dobrej kondície je za tým aj vnútorná sila a často i sebazaprenie, že to dokážeme,“ dodal 33-ročný Haraus, ktorý preteká v kategórii B2.

zdroj: Zuzana Rojíková
Haraus, zdroj: archív Mira Harausa

Miroslav Haraus sa na stupeň víťazov postavil spolu s úplne nevidiacim kolegom Marekom Kubačkom, ktorý získal prvé zlato vo Veysonnaz. „Každý výsledok človeka ťahá dopredu a zvyšuje to sebadôveru v preteku a pomáha to do každého štartu, takže je to fajn,“ skonštatoval Kubačka, ktorý v nedávnych majstrovstvách sveta získal titul majstra sveta v obrovskom slalome, čo je jeho obľúbená disciplína

DOTERASIE YSLEDKY Miroslava Harausa zo Svetového pohára vo Veysonnaz

V stredu 6. februára: 2x ZLATO v Super G

Vo štvrtok 7. februára: ZLATO v Super G

V piatok 8. februára: ZLATO v obrovskom slalome

V sobotu 9. február: STRIEBRO v obrovskom slalome

V nedeľu 10. februára: STRIEBRO v obrovskom slalome

 

Miroslav Haraus

Miroslav Haraus má 33 rokov a pochádza z Ľubovca (okres Prešov). Preteká v kategórii B2 zrakovo znevýhodnení s navádzačom Marošom Hudíkom. Absolvoval už štyri paralympiády: v Turíne sa umiestnil piaty, vo Vancouveri získal dve bronzové medaily, v Sochi jednu striebornú a v PyeongChangu okrem jedného štvrtého miesta v obrovskom slalome vybojoval bronz v Super G a zlato v super kombinacii, čo bol jeho najväčší úspech v športovej kariére. Okrem toho sa zúčastňuje Európskych a Svetových pohárov. V sezóne 2016/2017 obsadzoval prvé miesta v celkovom poradí slalomu a Super G a získal aj veľký glóbus. V roku 2015 bol majstrom sveta v super kombinácii a priniesol si aj jedno striebro a dva bronzy.

Naposledy zmenené utorok, 12 február 2019 23:08