Vytlačiť túto stránku

Najúspešnejší športovec rozosmial moderátora

Foto: TV7 Foto: TV7

Vo štvrtok podvečer si v sále PKO Čierny orol v Prešove prevzal víťaznú trofej za rok 2019 Igor Čupryna.

Moderátor galavečera Marcel Merčiak sa neubránil smiechu počas rozhovoru s týmto víťazom ankety. Na otázku akú má mienku o trénerovi Tatrana Prešov chorvátovi Slavkovi Golužovi totiž hádzanár Igor Čupryna odpovedal: NEMA PROBLEMA a takticky si nevšimol poznámku moderátora PRIPOMÍNA MI TIGRA V KLIETKE. Pozrite si video.

V 59-ročnej histórii ankety je Igor Čupryna 14-tym hádzanárom Tatrana Prešov s najvyšším ocenením. Ako ale pripomenul moderátor podujatia Marcel Merčiak, iba štvrtým, ktorému sa podarilo obhájiť svoj úspech v ankete z predchádzajúceho roku. Dvakrát po sebe ju vyhrali aj Radoslav Kozlov, Saša Radčenko aj Dajnis Kristopans, ktorí triumfoval dokonca trikrát za sebou v rokoch 2012 až 2014. Rodáka z ukrajinskej Odesy, no od minulého roka už so slovenským občianstvom, úspech veľmi potešil. „V Prešove hrám piatu sezónu a som veľmi rád, že som poznal toto mesto a takých výborných ľudí, ktorí mi fandia. Víťazstvo za minulý rok pre mňa je veľkým prekvapením, ďakujem zaňho všetkým Prešovčanom. Je to pre mňa veľká podpora. Som rád, že to, čo sa tu snažím dávať pre hádzanú my oni vracajú tým, čo je veľmi dôležité pre každého športovca,“ uviedol už dvojnásobný víťaz ankety, ktorý ale je na seba napriek úspechu prísny. „V tejto polovici sezóny som mohol zo seba vydať ešte viac. Nie vo všetkých zápasoch mi to išlo tak ako som chcel. Aj to je ale šport a ja budem pokračovať v tom, čo robím rád,“ konštatoval.

Okrem víťazného Čuprynu vyhlásili organizátori aj ďalších desať laureátov bez určenia poradia.
Hádzanári Tatrana Prešov bodovali aj medzi kolektívmi. Seniorský tím sa stal najlepším kolektívom mesta Prešov za rok 2019. Medzi najúspešnejšími mládežníckymi klubmi boli aj starší a mladší dorastenci Tatrana. „Žiadny úspech, aj keď môže byť „sériový“ sa nerodí jednoducho. Naopak, každý úspech je zaväzujúci a vyžaduje od nás, aby sme pokračovali v nastavenej práci. Samozrejme nie je to jednoduché pri všetkých tých výzvach, ktoré sú počnúc finančnou či logistickou stránkou a najmä tou zdravotnou. Často krát naše predsezónne ciele sa vzhľadom na zranenia menia. Hádzaná je jeden z najkontaktnejších a najťažších športov, takže bohužiaľ, aj keď niekedy sú ambície vyššie, tak v tieni zranení, nám ich naplnenie ujde. Ocenenie ale určite je dôležité, je vizitkou práce ľudí, ktorí sa na úspechoch podieľajú od majiteľa pána Chmeliara, cez hráčov až po všetkých funkcionárov, ktorí sú v klube a každý deň odvádzajú prácu, aby sme mohli úspešne reprezentovať mesto Prešov,“ zhodnotil generálny manažér klubu Miroslav Benický.  

Zroj: Ivan Kriššák a TV7

Naposledy zmenené piatok, 07 február 2020 13:55

Najnovšie od Televízia TV7

Súvisiace položky (podľa značky)