september 28, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Výtržnosť v trolejbuse a krádež

Foto: ilustračné archív TV7 Foto: ilustračné archív TV7

Opatrnosti nikdy nie je dosť!

Na linku 158 včera (05.02.2020) podvečer telefonicky oznámil 49 ročný Pezinčan krádež čašníckej peňaženky z nákladného motorového vozidla.
Poškodený nevedel uviesť kto sa skutku dopustil. Vozidlo zn. Renault Midlum nebolo uzamknuté, bolo odstavené na Ul. Baštovej  v Prešove pri hádzanárskej hale. Peňaženka bola na  sedadle vodiča pod dokladmi a faktúrami, bola v nej finančná hotovosť 4.300,-Eur.  Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever v tomto prípade začal trestné stíhanie za prečin krádeže. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.
Polícia opätovne upozorňuje majiteľov či užívateľov motorových vozidiel, že auto nie je výklad a peňaženku s hotovosťou pred zlodejmi neodradia ani rôzne doklady položené na nej. Pozor na takéto nezodpovedné konanie, nedajme zlodejom šancu tým, že pozabudneme na bezpečnosť svojich osobných či cenných vecí !

Výtržnosť v trolejbuse
Vodič MHD v utorok (04.02.2020) popoludní  oznámil na linku 158, že vo vozidle má výtržníka. Na miesto udalosti bola okamžite vyslaná policajná hliadka.
Po príchode na miesto bolo zistené, že verejne a na mieste verejnosti prístupnom, v priestoroch jednej z trolejbusových liniek v Prešove sa 28 ročný muž menom Vladimír dopustil hrubej neslušnosti. Hneď po nástupe do trolejbusu sa správal veľmi agresívne, pľuval po zemi, kopal do sedadiel. Neskôr fyzicky napadol dve slečny a to vo veku 15 a 16 rokov, jednu z nich dlaňou ruky udrel do tváre.  Prešovčan bol zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever  v prípade začal  trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva, z ktorého vzniesol obvinenie tomuto výtržníkovi. Ide o muža, ktorý už bol za obdobné konanie ( násilnú trestnú činnosť ) právoplatne odsúdený.  Poverený príslušník na obvineného podal  podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Zdroj: KR PZ v Prešove

Naposledy zmenené štvrtok, 06 február 2020 11:03

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo