september 28, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zrútenú plošinu posúdil statik

Foto: zdroj mesto Prešov Foto: zdroj mesto Prešov

23. januára 2020 sa krátko pred pol šiestou večer zrútila časť bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36. Na miesto ihneď smerovali záchranné zložky aj polícia. Podľa slov polície sa našťastie nikto nezranil.

Mestská polícia zabezpečila celé miesto na Švábskej ulici, kde došlo k zrúteniu zábradlia, tak, aby sa mohli chodci bezpečne pohybovať v ostatných častiach nákupného a zdravotného strediska. Zrútená časť bude v piatok zdemontovaná a odvezená. Ďalšie potrebné úkony momentálne zabezpečí Správa a zimná údržba prešovských ciest, s.r.o.
Prístupovú bezbariérovú rampu k 1. poschodiu, z ktorej sa zrútilo zábradlie, ráno skontroloval statik. Zrútenie pravdepodobne zapríčinili kotviace prvky zábradlia. Statik vykonal obhliadku technického stavu rampy a na mieste vyhotovil fotodokumentáciu. Doručenie statického posudku mesto Prešov očakáva v priebehu budúceho týždňa. Až následne bude rozhodnuté o ďalšom postupe.


Prístup k zdravotníckym ambulanciám na prvom poschodí nákupného strediska je zabezpečený po schodisku v severnej časti objektu. Celé schodisko skontroloval statik, ktorý nenašiel žiadne nedostatky, ktoré by bránili jeho užívaniu.

Zdroj: mesto Prešov

 

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo