júl 13, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Pracovné výjazdy predsedu PSK pokračujú

Predseda PSK Milan Majerský navštívil okres Sabinov.

Sabinov je v poradí siedmim okresom, ktorý navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský v rámci svojich pracovných výjazdov. So starostami obcí, zástupcami organizácií a firiem z regiónu diskutoval 4. novembra o aktuálnych problémoch, ale aj o potenciáli tohto vyše 60-tisícového okresu. Medzi hlavné témy stretnutia patrili najmä cesty, cyklotrasy, školstvo, rozvoj cestovného ruchu a podpora kraja do týchto, ale aj ďalších oblastí v regióne. Do diskusie sa zapojili aj krajskí poslanci v okrese či odborníci z Úradu PSK. Najviac otázok smerovalo rovnako ako v predchádzajúcich okresoch na cestnú infraštruktúru.

Vlani investoval kraj do opráv havarijných úsekov ciest 458-tisíc eur. V tomto roku plánuje celkovo preinvestovať na cesty, opravy budov a nákup strojov pre Správu a údržbu ciest (SÚC) 1,7 milióna eur.
Za spomínané financie sa zrekonštruuje napríklad úsek Sabinov – Jarovnice, Lipany – Krivany, Bodovce – Radvaj, Brezovica – prieťah obce, Krásna Lúka – Bajerovce, a rovnako sa zrekonštruuje a rozšíri cesta v úseku Lipany – Lúčka. Celkovo sa v kraji zrekonštruuje takmer šesť kilometrov ciest. Taktiež sa opravia mosty v Rožkovanoch a Krivanoch. V pláne je aj osadenie spomaľovača pred mestom Sabinov a odstránenie bodových závad na ceste Ražňany – Hermanovce.

V procese výstavby, prípadne prípravy je aj realizácia cyklotrasy Eurovelo 11, ktorá prechádza aj cez okres Sabinov. Trasa povedie cez obce Bajerovce, Krásna Lúka, Šarišské Dravce, Torysa, Krivany, Lipany, Rožkovany, Jakubova Voľa, Červenica, Pečovská Nová Ves, Sabinov a Šarišské Michaľany. 
Samospráva investuje do konca tohto roka aj do sociálnych služieb. Do Domova sociálnych služieb v Sabinove preinvestuje 37-tisíc eur, v Domove Sociálnych služieb v Brezovičke zas 5800 eur. Na projekt náhrady zastaraného spaľovacieho zariadenia v budove sa bude spolupodieľať sumou viac ako 4000 eur. Zároveň vyčlení ďalších 66-tisíc eur z vlastných zdrojov na tepelné čerpadlá. Projekt by sa mal realizovať v mesiacoch apríl až september 2020. „Ambíciou kraja je mať v každom okresnom meste kultúrnu organizáciu v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Sabinov takúto organizáciu zatiaľ nemá, preto by sme v marci budúceho roku chceli v budove bývalého piaristického gymnázia zriadiť pobočku Krajského múzea v Prešove,“ uviedol na stretnutí predseda PSK Milan Majerský. Počas svojej návštevy na Gymnáziu v Lipanoch avizoval aj tohtoročnú investíciu do školy vo výške 65-tisíc eur. Financie pokrývajú rekonštrukciu vstupného objektu, výmenu okien v budove pri SPŠ, zateplenie obvodového a strešného plášťa, ale aj vybavenie kuchyne. Pre SOŠ podnikania a služieb v Lipanoch vyčlenil kraj v tomto roku 21-tisíc eur, pre Spojenú školu v Sabinove 32-tisíc eur.

Súčasťou výjazdového pracovného rokovania bol aj Kontaktný bod, v rámci ktorého poskytovali odborníci z Úradu PSK informácie o operačných programoch a eurofondových výzvach, Výzve pre región, projektoch Interreg či Kostrovej sieti cyklistických komunikácií PSK.
Predseda PSK navštívil okrem Gymnázia v Lipanoch aj firmu Milk-Agro a firmu Eko Svip. Taktiež sa stretol so zamestnancami a klientmi Domova sociálnych služieb v Sabinove.

Zdroj: PSK, Lea Heilová

Naposledy zmenené streda, 06 november 2019 06:47
Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.