október 04, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

McDonald’s Cup 2023 - Prešovské krajské kolo

Malí futbalisti zo ZŠ Lúčna porazili 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.

Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Prešovského krajského kola sa zúčastnilo 12 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 131 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Sídlisko Lúčna z Vranova n/Topľou, ktorá vo finálovom zápase porazila 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.„ Sila nášho mužstva je v kolektíve a individualitách hráčov a hráčok, ktoré máme. Náš tím je zostavený zo športovcov a športovkýň, ktoré hrajú prvú Slovenskú ligu a majú obrovskú kvalitu. Verím, že naši chlapci budú budúci reprezentanti Slovenska,“ hovorí tréner víťazného družstva Peter Ivan a zároveň dodáva, že na finále sa tešia a budú trénovať tak ako doteraz. „Na finále McDonald’s Cupu ideme s malou dušičkou, ale veľkými očakávaniami,“ dodal Peter Ivan, tréner ZŠ Sídlisko Lúčna.Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. Krajské kolo Prešovského kraja otvoril starosta mesta Sabinov Michal Repaský: „Som rád, že 24. ročník McDonald’s Cup sa už po šiestykrát odohral na futbalovom štadióne MFK Slovan Sabinov.  Prajem futbalistom a futbalistkám veľa športového šťastia, taktiež ďakujem organizátorom legendárneho futbalového turnaja a trénerom, každý rok je McDonald’s Cup jedinečný a úroveň podujatia je vysoká.“

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch MFK Slovan Sabinov sa hralo v troch v dvoch skupinách. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. „Opäť sa aj tento rok stretávame na krajských finále turnaja, v ktorom deti dávajú zo seba všetko, aby zabojovali o titul majstra kraja. I napriek tomu, že si zaslúžia vyhrať všetci, víťazom nakoniec môže byť iba jeden,“ fandí malým futbalistom a futbalistkám aj Anna Majorová, zástupkyňa frenčízanta z McDonald’s Košice a Prešov.

Taktiež vyzvala malých športovcov k férovej hre a presným strelám na bránu, nakoľko v aktuálnom ročníku turnaja môžu vďaka každému strelenému gólu, pomôcť ďalším deťom. Tých počas celého krajského  finále padlo až 171 gólov. Pripočítajú sa všetkým doterajším streleným gólom a po finále, všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach.

Futbalové talenty ocenil známy futbalista Jozef Dolný

Povzbudiť futbalistov a futbalistky na Prešovské krajské kolo do Sabinova prišiel aj hráč 1. FC Tatran Prešov Jozef Dolný. „Rovnako ako vy aj ja som v mladom veku začínal futbalom a futbal bol celým mojím životom, držím vám všetkým palce, a prajem veľa gólov“ povzbudil hráčov Jozef Dolný. Útočník 1. FC Tatran Prešov si pripravil pre najlepšieho strelca prekvapenie a získa vlastnoručne podpísaný dres Jozefa Dolného, ktorý podpísal počas autogramiády.

Najlepším strelcom krajského finále sa stal Samuel Doháňoš z víťazného tímu. „Dnes sa mi hralo výborne, futbal ma veľmi baví a verím, že budem reprezentovať aj Slovensko. strelil som 15 gólov je to výborný pocit,“ povedal Samuel Doháňoš.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Prešovského krajského kola:

1. ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

2. ZŠ Komenského 113, Lipany

3. Cirk. spojená škola, Švermova 10, Snina      

4. ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda, Štúrova 3, St.Ľubovňa

5. ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov

6. ZŠ B. Krpelca, Tar. Ševčenka 3, Bardejov    

7. S-ZŠ, Dukelská 33, Giraltovce

8. ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné

9. ZŠ Mlynská697/7, Stropkov

10. ZŠ Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves                             

11. ZŠ  Gašpara Haina 37, Levoča                              

12. ZŠ s MŠ Jarná ul. 13, Poprad

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Viliam Veselány, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepšia hráčka:        Aneta Jurčišinová, ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov        

Najlepší strelec:          Samuel Doháňoš, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepšia strelkyňa:    Viktória Pankúchova, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepší brankár:         Tomáš Šimko, ZŠ Komeského 113, Lipany

Naposledy zmenené piatok, 02 jún 2023 11:29