jún 19, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Pozor na hluk, môže Vás to stáť život

Viete čo je ticho? Nie? Že vraj lieči?

Ak chcete žiť, či prežiť je ticho pre Vás tou najnutnejšou vecou. Veď i maličký zvuk môže spôsobiť problém. Nie vo Vašej zdravotnej karte, no určite ak sa odviažete a necháte sa unášať atmosférou noci a filmu. Záhradné kino Pocity uvedie 9. júla 2019 film Tiché miesto, ktorý zažil premiéru len minulého roku a už vzbudil v nejednom divákovi pocit o zmysle ticha a prežitia. Herec a režisér v jednej osobe John Krasinski vytvoril jedinečný film v ktorom ukázal ako je človek schopný sa obetovať, aby zachránil svoju rodinu. Film sa žánrovo radí medzi thriller, drámu, či horor. Posúďte sami v neopakovateľnej atmosfére tmy pod - dúfajme hviezdnou oblohou záhradného kina na Masarykovej ulici za kinom Scala. Áno v centre mesta a pritom v tme. Už len cesta domov Vám prospeje, veď tam určite nebude ticho a Vy aspoň máte šancu skryť sa v hluku. I keď krátko pred polnocou? Veď film sa začína o 21:00.

Späť k filmu. Hlavný hrdina Lee (John Krasinski) a jeho partnerka Evelyn (Emily Blunt) majú tri deti. To že sú na žive, po tom čo tu prestali platiť všetky pravidlá je práve zásluhou disciplíny udržať ticho. Prečo? Lebo sú tu oni. Prišli na Zem. Kto sú? Nikto nevie. No majú mimoriadne vyvinutý sluch. Ich pozornosť pre ľudí znamená istú smrť, preto robiť akýkoľvek zvuk je smola. Rodina má šťastie v nešťastí, ich dcéra Regan je nepočujúca. Tak pre nich bola znalosť znakovej reči výhrou. Zároveň svoj život vedú na odľahlej farme. To ich aj napriek ďalším dôležitým opatreniam, ako napríklad zvukovo izolovanou pivnicou neochráni pred čakaním na osudovú chybu. Nie, nie je to tehotenstvo Evelyn a blížiaci sa termín pôrodu. Niektoré životné udalosti sa bez zvuku neobídu.Natočiť film, kde obyčajný zvuk predstavuje tu najväčšiu možnú hrozbu a doslova vás vydesí k smrti, bolo pre Krasinského, veľkým lákadlom. „Náš svet je zvukmi priamo presýtený. A teraz si predstavte, že sa ocitnete v  prostredí, ktorému dominuje ticho. Atmosféra takého sveta vás skôr či neskôr pohltí,“ hovorí režisér, ktorého film pohlcuje svojich divákov spoľahlivo, súdiac podľa nadšených reakcií.

Tiché miesto (A Quiet Place), USA, 2018, 90 min.
Réžia: John Krasinski
Hrajú:  Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cade Woodward, Leon Russom

Naposledy zmenené pondelok, 08 júl 2019 20:02

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Festival do Prešova prinesie oceňované snímky Festival do Prešova prinesie oceňované snímky

    V poradí 12. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie precízny výber svetovej a domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami, ale aj ďalšími formami umenia.

  • Letné kino POCITY 2020 Letné kino POCITY 2020

    Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok.

  • Oceňovali zrnkom soli Oceňovali zrnkom soli

    10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.