Na 25. ročníku Rally Prešov dramatický súboj

Foto zdroj: ŠKODA AUTO, Koči s Moznerom Foto zdroj: ŠKODA AUTO, Koči s Moznerom

Posádka slovenského tímu ŠKODA Slovakia Motorsport v silnej konkurencii obhájila na Rally Prešov minuloročné umiestnenie.

Suchý a teplý víkend v Prešove priniesol divákom 25. ročníka Rally Prešov dramatický súboj.

Na 25. ročníku obľúbeného rely podujatia získala posádka druhú priečku, hneď za dvojicou Grzyb/Wrobel. Od absolútneho víťazstva ich delilo len 6,6 sekundy. Preteky pozostávali z jednej etapy, troch sekcií a ôsmich rýchlostných skúšok.
Na štart sa pritom postavilo až 38 posádok. O titul sa prišli opäť pobiť piloti závodnej ŠKODA FABIA R5 s posádkami Grzyb/Wrobel a Koči/Mozner, ktoré si vzájomne striedajú víťazstvá počas tohtoročného šampionátu Majstrovstiev Slovenska v Rally. Jednodňové preteky boli napínavé, a to už hneď od samotného začiatku, kedy posádka ŠKODA Slovakia Motorsport s Martinom Kočim a Radovanom Moznerom ml. vyhrala hneď prvú rýchlostnú skúšku. Náskok však neskôr získal Grzegorz Grzyb, ktorý víťazil v ďalších rýchlostných skúškach okrem poslednej ôsmej, v ktorej opäť dominoval Martin Koči. Vyrovnaný súboj nakoniec vyhral Grzegorz Grzyb, ktorý sa stal víťazom Rally Prešov 2019.

„Musím priznať, že to bola veľmi náročná a rýchla súťaž a obzvlášť vyrovnaný a pekný súboj s našim najväčším konkurentom Grzegorom Grzybom. Celý tím odviedol perfektný výkon. Celkový rozdiel časov v cieli bol 6,6 sekundy na 80 kilometrov rýchlostných skúšok, čo je naozaj minimum. Verím, že v ďalších pretekoch budeme mať viac športového šťastia my,“ zhodnotil víkendové preteky Martin Koči.

Poľské duo Grzyb/Wrobel šoférujúce model ŠKODA FABIA R5 tak obsadilo prvú priečku, Koči/Mozner (ŠKODA FABIA R5) druhú a na treťom mieste v pretekoch skončila dvojica Béreš/Šintal taktiež na modeli ŠKODA FABIA R5. Celkové poradie v rámci Majstrovstiev Slovenska v Rally 2019 tvorí Grzyb/Wrobel s počtom bodov 177, ktorému na krk dýcha posádka Koči/Mozner so 157 bodmi a na treťom mieste je dvojica Pech/Uhel s celkovým počtom bodov 100.

Najbližšie preteky slovenskej rely súťaže sú na programe koncom augusta na DeutschMann Rally Trebišov.