jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Začína sa jesenná deratizácia

ilustračné foto ilustračné foto Autor: Radomír Kreheľ

Mesto Prešov v týchto dňoch začína s realizáciou pravidelnej celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, ktorá potrvá počas celého mesiaca október 2022.

Deratizácia verejných priestranstiev sa týka celého územia mesta Prešov. Aktuálne sa začína III. fáza celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, ktorá je naplánovaná v mesiaci október 2022. Práce sú vykonávané podľa harmonogramu zmluvnej spoločnosti, ktorá realizuje jednotlivé činnosti v súlade s právnymi predpismi.

Deratizáciu verejných priestranstiev mesta Prešov vykonáva v zmysle platnej zmluvy spoločnosť DLC s.r.o. Na tento účel je vyčlenených 5377,95 € (tri fázy v priebehu roka), okrem toho sa realizuje aj monitoring za 48 €, na zasypávanie dier po potkanoch zeminou je vyčlenených 245,31 €.

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady

    Predkladaný návrh zvýšenia sadzieb dane z nehnuteľností na rok 2023 by priniesol do rozpočtu mesta navýšenie o približne 531 000 € a návrh na zvýšenie poplatkov za odpady navýšenie o približne 3 647 000 €.

  • Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica

    Najstarší dobrovoľný hasičský spolok v Uhorsku vznikol v roku 1835 v Arade. Ako druhý bol v roku 1847 založený spolok v Prešove. Jeho existenciu dokladá Zakladacia listina vydaná 7. júla 1847 v Prešove. V tomto období v Uhorsku vznikali dobrovoľné hasičské spolky, ktoré predstavovali ďalšiu formu organizovaného boja proti požiarom a boli predchodcami dnešných dobrovoľných a profesionálnych zborov. 

  • Vodný bar v meste Vodný bar v meste

    Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.