jún 30, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dreviny vysádzajú na celom území mesta

V priebehu marca na území mesta Prešov pribudne vyše 300 drevín a krov

V rámci náhradnej výsadby je v mesiaci marec na celom území mesta Prešov postupne vysádzaných 310 kusov drevín a 30 kusov krovín. Medzi 310 kusmi drevín je aj množstvo krásnych a zaujímavých druhov, ako napríklad Sakura ozdobná 'Kanzan', Dub šarlátový 'Splendens', Sofora japonská či Ľaliovník tulipánokvetý.

Pribudnú však aj známejšie druhy ako Dub letný, Dub zimný, Lipa malolistá 'Rancho', Javor mliečny, Javor poľný, Javor horský, Hrab obyčajný, Pagaštan konský 'Castiva', Lieska turecká, Buk lesný, Jelša lepkavá, Breza previsnutá, Moruša červená, Jarabina vtáčia a Borovica limbová.

Výsadbu v Prešove doplní aj 30 kusov krovín. Vysadená bude Hlohyňa šarlátová - okrasný, stálezelený ker, ktorý dorastá do výšky v priemere dva až tri metre.

Zdroj: ts

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Delfín je otvorený pre verejnosť Delfín je otvorený pre verejnosť

    Základná škola Májové námestie prešla v rokoch 2013 až 2015 rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá bola financovaná prostredníctvom eurofondov.

  • Pribudlo aj 30 parkovacích miest Pribudlo aj 30 parkovacích miest

    Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie

  • Vynovená terasa na Velodróme Vynovená terasa na Velodróme

    Mesto Prešov zrealizovalo zastrešenie časti vstupných priestorov a úpravu terasy, ktorá je súčasťou vstupného objektu pri cyklistickom velodróme.

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo