Vytlačiť túto stránku

Vykradnuté byty v Prešove

Dňa 15.12.2021 došlo v Prešove k vlámaniu do bytov a to hneď v troch prípadoch, najskôr na Ul. Švábskej a potom na Ul. Prostějovskej.

K prvému prípadu došlo v dopoludňajších hodinách, páchateľ na jednom z bytov vypáčil v oblasti zámku drevené vchodové dvere. Vošiel do bytu, z ktorého ukradol voňavky, sprchové gély, telové mlieka. 55 ročnému majiteľovi vznikla len samotnou krádežou škoda vo výške viac ako 250,-Eur a škoda poškodením majetku vo výške viac ako 110,-Eur.
Dopoludnia boli vypáčené vchodové drevené dvere aj na byte na Ul. Prostějovskej. Páchateľ vošiel do bytu, ale nakoniec z neho nič neodcudzil, 58 ročná majiteľka škodu na poškodení majetku zatiaľ nevyčíslila.
K tretiemu prípadu došlo taktiež na Ul. Prostějovskej, no už v popoludňajších hodinách. Zlodej sa dostal do bytu rovnakým spôsobom, vypáčil zámok na drevených vchodových dverách. Páchateľ z bytu odcudzil dámske hodinky i drevenú šperkovnicu, v ktorej sa nachádzali predmety zo zlatého kovu ako prstene a retiazky. Zlodej z bytu ukradol aj peniaze a to v hodnote 100,- Eur. Poškodená majiteľka celkovú škodu vyčíslila na viac ako 2.800,- Eur.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vo všetkých troch prípadoch vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovanie domovej slobody, v poslednom prípade aj v súbehu s trestným činom krádeže. Páchateľom hrozí až päťročné väzenie.

Zdroj: KR PZ v Prešove

Najnovšie od Televízia TV7

Súvisiace položky (podľa značky)