júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
KMT z natáčania Vojta Kotek KMT z natáčania Vojta Kotek foto: Logline

Do kín prichádza prekvapivý film o snahe vniesť iskru do dlhoročných vzťahov.

Kurz manželskej túžby z dielne režiséra Radeka Bajgara prekvapí všetkých, ktorí by očkávali romantický film plný vášne a lásky. Do kín prichádza už 4. novembra v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

Páry túžiace po návrate vášne a túžby do svojho partnerstva prídu na kurz ambiciózneho párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), ktorý razí teóriu, že partnerské šťastie stojí na maximálnej blízkosti oboch partnerov, duševnej aj telesnej. Lenže príliš pevné objatie sa môže ľahko zmeniť na dusenie, dusenie na škrtenie a terapia vyústi v túžbu po vražde. Obzvlášť vtedy, keď sa napätie medzi partnermi kumuluje celé roky.

KMT z natáčania Lenka Vlasákova Stanislav Majer Ivana Uhlirova

Helena (Lenka Vlasáková) tak dlho čelí výčitkám svojho manžela (Stanislav Majer), že ho stíska slabo, až ho jedného dňa objíme príliš pevne. Urobila to naschvál? Alebo len podvedome? Alebo to bola nešťastná náhoda? Spočiatku to možno nevie ani ona sama. Môže niekto niekomu pri vrúcnom objímaní držať tepnu tri minúty omylom? A kto je vinníkom? Helena? Sama obeť? Alebo len táto zvláštna metóda silného objatia? Okolo sympatickej hrdinky sa sťahuje slučka. Stret sveta partnerských vzťahov s logickou vyšetrovacou mašinériou vyznieva komicky, ale pre hlavnú hrdinku nemusí dopadnúť dobre. Snáď iba vtedy, keby sa zistilo, že aj kriminalisti sú len ľudia...Tomu hlupákovi, čo si o to koledoval, už pôvodný život nikto nevráti, ale precitnúť môžu ostatné štyri páry, ktoré si sem pôvodne prišli upevniť manželstvá. Možno pochopia, že udržiavať si vlastný priestor, slobodu a kyslík môže paradoxne znamenať byť si bližšie. A túžiť po sebe.

KMT_Jana Plodkova Jiri Bartoška Jana Kotrbata

Čo viedlo Radka Bajgara a ostatných tvorcov k nakrúteniu filmu? “Všimli sme si, že na internete pribúdajú amatérski experti, ktorí párom v krízi predávajú nejakú svoju výbornú metódu, ako ten ich vzťah zachrániť, rozvinúť či vylepšiť,” povedal režisér, “A o jednom takom idiotovi je aj tento film. Jeho metóda by mohla možno a za určitých okolností fungovať u čerstvo zamilovaných, ale keď ju uplatňuje pri zrelých dlhoročných vzťahoch, môže to skôr viesť k túžbe po vražde.”
Film sa nakrúcal počas pandémie v liečebnom rezorte, v ktorom herci i štáb strávili príjemné spoločné chvíle, často aj nie pracovné. “Počas nakrúcania som ostal na mieste, aj keď som práve nemal filmovací deň,” povedal Lukáš Latinák, ktorý vo filme stvárni tiež jedného z manželov, ktorí by radi zachránili svoje manželstvo, “Bolo to jednoduchšie ako chodiť z karantény do karantény. Voľný čas, keď som nenakrúcal, som využil na cestovanie po okolí alebo na bicyklovanie.”

KMT z natáčania Lukáš Latinák Lucia Siposova


Práve z tohto dôvodu vnímal nakrúcanie ako náročné aj režisér Bajgar: “V deň, kedy sme začínali, zasadala vláda, a riešil sa totálny lockdown, ktorý by nás poslal domov. A potom sa stále testovalo a po každom negatívnom teste nasledoval potlesk. Sem-tam padol niekto zo zamestnancov rezortu, ale štáb vydržal až do konca. Najviac som sa bál, keď musel niektorý herec odísť na predstavenie do Prahy. Väčšina ale zostávala aj počas voľných dní. Boli sme v izolácii, kým to bolo možné, nikto za nami nesmel. Takže všetky malé roličky zahrali zamestnanci rezortu alebo kolegovia zo štábu. Keď došli, prišiel som asi na 5 sekúnd na rad aj ja. Dúfam, že naposledy v živote.”

KMT_Lenka Vlasakova

Skvelý film skvelého režiséra, Kurz manželskej túžby, s výborným obsadením slovenských a českých hercov, si môžete pozrieť už od 4. novembra v ditribúcii spoločnosti CinemArt SK.

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo