máj 29, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sú to smoliari, no na druhej strane aj športovci - a prehry musia prijať športovo - platí o futbalistoch TJ Rozvoj Pušovce.

Vlani vypadli z piatej ligy, no čo je v súčasnosti ešte horšie, po ôsmich kolách sú na chvoste tabuľky šiestej ligy, na konte nemajú ani bod. Aby sme boli presní, označenie v úvodu tohto článku sa vzťahuje predovšetkým k štyrom najtesnejším prehrám - doma s Chmiňanmi 3:4, s Terňou, 0:1, v Dubovici 2:3, naposledy doma s Nemcovcami 0:1.

8. kolo

Pre spresnenie, v meraní síl s Chmiňanmi si Pušovčania dali rozhodujúci vlastný gól na 3:4, v nedeľu proti Nemcovciam inkasovali v poslednej minúte. Mimochodom, blízkosť obidvoch obcí nie je v tomto prípade vôbec rozhodujúca - a preto platí, že išlo medzi nimi o vôbec prvý majstrovský zápas v histórii. V ňom si brankár Nemcoviec udržal čisté konto, no nešlo o tradičnú oporu medzi žrďami Vladimíra Botka, ale o brankársku dvojku Adama Ondruša. „Momentálne som opäť nehrajúci prezident, skôr rekonvalescent po operačnom zákroku, pri ktorom mi vyberali plátky a skrutky z nohy, všetko ešte takpovediac v rámci minuloročného zranenia, ktoré ma na určitý čas vyradilo z aktívnej činnosti,“ dal sa počuť V. Botko.

Súboj v Pušovciach bol podľa neho vyrovnaný. V prvom polčase skoro bez šancí, v druhom domáci pohrozili dvomi, tromi nebezpečnými strelami, na opačnom konci hosťujúci Michal Sučko zahodil dve tutovky. V. Botko objektívne priznáva, že situácia, ktorá predchádzala gólu, bola poriadne sporná. „Nakopli sme loptu do pokutového územia, niekde medzi päťkou a jedenástkou došlo k zrážke domáceho brankára s našim hráčom a Mikuláš Kravec pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Pravdupovediac, všetci si mysleli, že rozhodca odpíska faul, no nestalo sa. Viedli sme 1:0, hneď nato prišlo vylúčenie Alexandra Szüča po druhej žltej karte, našťastie sme asi dvojminútové oslabenie prežili bez ujmy.“

Remíza by bola možno spravodlivejšia. Možno... Spadli teda Nemcovciam dva body z neba? „V Hermanovciach a v Uzovskom Šalgove sme prišli o body s poriadnou dávkou smoly - tak neviem,“ odpovedal V. Botko.

„Mal to byť faul na nášho brankára, to je môj názor, viac hodnotiť výkon rozhodcu nebudem,“ myslí si člen výboru TJ Rozvoj Pušovce Juraj Namešpetra. „Pravdou je, že sme víťazstvo konečne potrebovali ako soľ, no asi si budeme musieť počkať. Sklamanie po záverečnom hvizde bolo veľké, chlapci siahli na dno svojich síl, do zápasu dali všetko. Jediným kladom bolo zaradenie viacerých mladých perspektívnych hráčov do zostavy, ktorí získavajú potrebné skúsenosti, napríklad aj od skúsených harcovníkov, akým je aj kapitán Milan Anderko. Na záver, napriek výsledku, ktorý nikoho nepotešil, vyslovím jedno veľké poďakovanie našim fanúšikom za ich skvelú podporu,“ dodal na záver.

7. kolo

Zdroj: Ján MIROĽA

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.