máj 29, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Čo robí človeka… človekom? Duša

Opäť miesto pre rodiny: Prichádza Duša!

Stredoškolský učiteľ hudobnej výchovy dostane životnú šancu zahrať si s hviezdnou džezovou saxafonistkou v prestížnom jazzovom klube. Ale ... . Do slovenských kín prichádza rodinný animovaný film Duša od Pixar Animation Studios. Premiéru bude mať už 3. júna a do kina pozýva celé rodiny, ktoré majú rady hlbšie posolstvá, ale zároveň humor a príjemné príbehy.  

Hudba je jeho život
Pixar Animation Studios, tvorcovia obľúbených animákov Coco a V Hlave, uvedú nový celovečerný animovaný film Duša, v ktorom stredoškolský učiteľ hudobnej výchovy Joe Gardner (v pôvodnom znení Jamie Foxx, v slovenskom znení Marián Miezga) dostane životnú šancu zahrať si s hviezdnou džezovou saxafonistkou v prestížnom jazzovom klube. Jeden chybný krok do odkrytého kanála ho však prenesie z ulíc New Yorku do „Veľkého Neznáma“, čo je fantastické miesto, kde čerstvo narodené duše získavajú pred vstupom na Zem vlastnosti, návyky, talent, ale aj svoje zlozvyky. Joe sa však svojho života nechce len tak vzdať a spojí svoje sily s dušou číslo 22 (v slovenskom znení Zuzana Vačková), ktorá však vôbec nechápe, čím je práve ľudský život tak výnimočný. A ako sa Joe zúfalo snaží duši číslo 22 vysvetliť, čo je na živote také skvelé, postupne získava odpovede na otázky, ktoré si sám často kládol a nevedel na ne odpovedať.
Okrem Mariána Miezgu a Zuzany Vačkovej ponúkne slovenský dabing hlasy Petra Sklára, Judity Hansman, Soni Norisovej, Ondreja Kaprálika, Lenky Košickej, Jeanette Švoňanskej, Jakuba Gogála a ďalších.

Množstvo postáv s čiernou a hnedou pleťou
Pôvodnú jazzovú hudbu pre film zložil slávny hudobník Jon Batiste. Držitelia Oscara® Trent Reznor a Atticus Ross („Sociálna sieť“) z Nine Inch Nails zložili filmovú hudbu, ktorá nás prenesie do skutočného sveta, do sveta duší.
Mám šťatie, že môžem spolupracovať s niektorými neuveriteľnými ľuďmi a nakrúcať filmy, na ktoré chodia diváci na celom svete,” povedal režisér Pete Docter, ktorý prácou na Duši dostal možnosť pracovať na prvom filme od Pixaru, v ktorom vystupuje viacero postáv s čiernou a hnedou pleťou. Samotný hlavný hrdina, Joe Gardner, je afroameričanom, podoba ktorého vznikla tak trochu aj inšpiráciou režisérom Docterom. “Ak ho porovnáte s Joom, uvedomíte si, že sú približne rovnako stavaní a občas rovnako rozhadzujú rukami a nohami do všetkých strán,” smeje sa Bobby Podesta, supervízor animácie.

Pre deti i dospelých
Duša je rodinným animovaným filmom. Veľa príbehov, vtipu a zaujímavostí si v ňom nájdu deti, ale množstvo posolstiev je určených aj pre dospelých. Poukazuje na to druhý režisér Kemp Powers, ktorý o hlavnej postave hovorí, že sa má čo učiť, no že rozhodne nie je sám: “Myslím, že každý z nás sa vie stotožniť s pochybnosťami, či robíme to, čo je naším poslaním. Kedy sme sa vzdali toho, o čo sme sa tak dlho usilovali?”
Film DUŠA prichádza do slovenských kín 3. júna 2021, prináša ho distribučná spoločnosť CinemArt SK.

Zdroj: pr

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.