jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Foto: máj 2020, archív TV7 Foto: máj 2020, archív TV7

Mestský úrad v Prešove bude pre verejnosť dočasne zatvorený

Mestský úrad v Prešove bude v piatok 16.10.2020 pre verejnosť kompletne uzavretý. Dôvodom je pozitívny test na COVID-19 u jedného zo zamestnancov Klientskeho centra. Všetky pracoviská Mestského úradu v Prešove, vrátane Klientskeho centra, Matričného úradu a hlavnej pokladne budú v piatok 16.10.2020 uzavreté pre verejnosť. Pre občanov bude k dispozícii iba prenosná schránka na preberanie podaní, ktorá bude umiestnená pred vstupom do budovy radnice na Hlavnej č. 73.

Mesto Prešov pristupuje k uzavretiu mestského úradu pre verejnosť v zmysle Krízového plánu mesta Prešov na predchádzanie a riešenie mimoriadnej udalosti v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. Nakoľko toto ochorenie bolo potvrdené u jedného z pracovníkov Klientskeho centra na Jarkovej č. 26, mesto Prešov okamžite pristúpilo k vykonaniu preventívnych opatrení, vrátane kompletnej dezinfekcie priestorov. Všetci zamestnanci Klientskeho centra, ktorí prišli s nakazenou osobou do kontaktu, majú nariadenú domácu izoláciu až do doby kým nebudú známe výsledky ich testov. V prípade, že testy pracovníkov na ochorenie COVID-19 budú negatívne, od pondelka 19.10.2020 bude mestský úrad opäť otvorený pre verejnosť, avšak iba v obmedzenom režime.

 

Zdroj: mesto Prešov

Naposledy zmenené piatok, 16 október 2020 07:20

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady Sadzby miestnych daní a poplatky za odpady

    Predkladaný návrh zvýšenia sadzieb dane z nehnuteľností na rok 2023 by priniesol do rozpočtu mesta navýšenie o približne 531 000 € a návrh na zvýšenie poplatkov za odpady navýšenie o približne 3 647 000 €.

  • Začína sa jesenná deratizácia Začína sa jesenná deratizácia

    Mesto Prešov v týchto dňoch začína s realizáciou pravidelnej celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, ktorá potrvá počas celého mesiaca október 2022.

  • Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica

    Najstarší dobrovoľný hasičský spolok v Uhorsku vznikol v roku 1835 v Arade. Ako druhý bol v roku 1847 založený spolok v Prešove. Jeho existenciu dokladá Zakladacia listina vydaná 7. júla 1847 v Prešove. V tomto období v Uhorsku vznikali dobrovoľné hasičské spolky, ktoré predstavovali ďalšiu formu organizovaného boja proti požiarom a boli predchodcami dnešných dobrovoľných a profesionálnych zborov. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.