jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V pivovare Šariš sa udiali veci. Nielenže majú modernú linku o 1/3 lepšiu, no vďaka MS v hokeji preslávia aj Šariš. Prečo? Pozri reportáž.

Pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji plánujú ťaháky nie len pre Čechoslovákov, no aj pre zahraničných. To pomôže značke a aj regiónu. Pozri reportáž.

Vynovená linka zvýšila o tretinu svoju kapacitu, na 22-tisíc hl týždenne. Inováciou prešla aj linka pre stáčanie fliaš, ako aj nová filtračná linka. Spoločnosť preinvestovala v pivovare celkovo 4,4 milióna eur. Práve modernizácia plechovkovej linky si vyžiadala najväčší objem peňazí, a to 2,1 milióna eur. Zmodernizovaná linka má nové dopravníky, nové bezpečnostné prvky a kryty, nový plnič a uzavieračku. Aj z hľadiska hygieny plnenia plechoviek disponuje najmodernejšou technológiou, akú súčasný trh ponúka. Tento proces trval vyše pol roka a Pivovar Šariš vďaka nemu posunul výrobné aj kapacitné možnosti na novú úroveň.

Pivovar Šariš, ktorý je jedným z najmodernejších v strednej Európe, modernizuje svoje výrobné procesy. Zareagoval tak na všeobecný trend zvyšujúcej sa obľúbenosti a dopytu po plechovkách. „Pivný trh sa za posledné roky výrazne zmenil a neustále sa vyvíja. Vieme, že dnes už nestačí variť špičkové pivo, musíme byť schopní na tieto zmeny adekvátne reagovať. Už v minulom roku bola vyťaženosť plechovkovej linky na úrovni 90%, preto sme sa rozhodli ísť do tejto investície. Vďaka modernizácii môžeme garantovať, že dopyt po pive v tomto type obalov budeme schopní pokryť,“ vysvetľuje Grant Liversage, generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

„Pivovar v Šariši je pre nás kľúčový, varíme v ňom všetky domáce značky. Ide o najväčšiu investíciu za posledné roky. Okrem spomínanej plechovkovej linky sme investovali ďalších 600-tisíc eur aj do linky pre stáčanie fliaš a nová filtračná linka si vyžiadala 1,7 milióna eur. Veríme, že aj vďaka nej sa nám podarí posilniť svoju pozíciu na pivnom trhu,“ uvádza Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Vynovená plechovková linka je flexibilná a dokonale spĺňa požiadavky trhu. Budú sa na nej plniť všetky formáty plechovkových obalov a objemov značiek Šariš, Topvar, Smädný Mních a ochutené varianty Birellu, určené pre slovenský a maďarský trh. „Nová linka dokáže plniť okrem 400ml, 500 ml a 550 ml po novom aj 330 ml obaly. Modernizácia sa výrazne odrazí na zvýšení efektivity výroby, a to pri zachovaní súčasného počtu zamestnancov. Linku aktuálne obsluhujú šiesti pracovníci,“ približuje Ján Čerkala, manažér závodu, Pivovar Šariš.

Posilnenie výroby je dobrou správou aj nielen pre pivovar, ale aj pre kraj, v ktorom pôsobí. Už 17 rokov cez grantový program Šariš ľuďom aktívne podporuje projekty, ktoré zlepšujú život miestnych obyvateľov „Pivovar Šariš je pre nás kľúčový, a to nielen z hľadiska zamestnanosti. Tým, že investuje do výroby, rozvíja nielen seba, ale aj náš región,“ zhodnotil primátor Veľkého Šariša Viliam Kall. Svedčí o tom aj fakt, že na modernizácii sa okrem generálneho dodávateľa podieľali aj lokálne firmy, pričom viac ako polovica bola z Prešovského kraja.Naposledy zmenené streda, 01 máj 2019 11:06
Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.