jún 17, 2024

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Zdroj: Veronika Lazoríková, vedúca redaktorka mestských novín Veľkošarišan Zdroj: Veronika Lazoríková, vedúca redaktorka mestských novín Veľkošarišan

Dve nové lávky, ktoré idú cez rieku Torysu vo Veľkom Šariši aj pre cyklistov.

Sú súčasťou projektu EuroVelo 11. Cyklisti z Prešova môžu prejsť na začiatku Veľkého Šariša cez lávku cez Torysu a po vyznačenej trase sa dostať až k druhej lávke na konci mesta.

Lávky jednoznačne dopomáhajú k bezpečnému prechodu pre cyklistov aj peších a sú súčasťou projektu EuroVelo 11 - bicyklom až za hranice. Ide o medzinárodnú cyklotrasu, ktorá prepája Nórsko s Gréckom. „Pri vybudovaní lávok sa preinvestovalo necelých 690-tisíc eur, pričom mesto uhradilo spoluúčasť vo výške 153-tisíc eur. Každým takýmto úspešne zrealizovaným projektom vie naše mesto napredovať. Preto som veľmi hrdý na to, čo sa nám podarilo vybudovať,“ uviedol primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

Projekt rieši okrem dvoch lávok aj značenie cyklistických trás a vybudovanie spevnených plôch pre 18 cyklistických stojanov pri železničnej stanici a v športovom areáli.

Veľkošarišania budú môcť vymyslieť lávke Pod Bikošom aj meno. „Obyvatelia mesta budú môcť sami vymyslieť názov lávky. Či už to bude lávka priateľstva, pretože podstatou lávky je spájať ľudí, alebo to bude názov, ktorý urobí ľuďom krajší deň, no to už necháme na Veľkošarišanov, ktorý o tom to názve budú hlasovať,” dodal primátor. Čo sa týka druhej lávky, tak jej názov - Mlynská lávka - i poloha sú historicky dané.

Naposledy zmenené streda, 01 máj 2019 11:09
Reklama

Spravodajstvo - video archív

No video found

Youtube Gallery: Video List and Theme not found.