Deti na Solivare slávili aj futbalom

. Zobrazené v Videosprávy

Siedmy ročník by sa už mohol konať na Tajchu.
Na Solivare, ktorá je mestskou časťou krajského mesta Prešov deti slávili svoj deň na 6. ročníku Mládežníckeho futbalového turnaja o Pohár ŠK Slovan Solivar. Turnaj otvoril Štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák za prítomností poslancov mestskej časti a ďalších hostí. Okrem domáceho tímu sa tohto turnaja zúčastnila Základná Škola Lesnícka, Súkromné športové gymnázium Elba a dievčatá pod názvom Tatranky.
Škola pripravila aj ďalšiu zaujímavú akciu. Skupina historického šermu Cohors Prešov pripravila pre deti rôzne atrakcie. Mladšie ročníky takéto historické zápolenia zaujali.
Výsledky futbalového turnaja.
V individuálnych hodnoteniach sa ešte najlepším strelcom turnaja sa stal Damián Hudák zo ZŠ Lesnícka, Sofia Dukalová bola vyhlásená ako najlepšia brankárka turnaja. Ešte jedno umiestnenie získali dievčatá zásluhou Laury Žemberiovej, ktorá získala ocenenie najlepšia hráčka turnaja. Tatranky na turnaji obsadili tretie miesto, striebro patrilo domácej škole svätého Gorazda a víťazom sa stali hráči Základnej školy Lesnícka.
Ďalší už siedmy ročník tohto turnaja môže mať jednu veľkú novinku. Hrať by sa už mohlo na ihrisku Na Tajchu. Uvidíme ako to bude o rok, no tentokrát ako je to zvykom na deň detí vyhrala oslava ich sviatku.
 

Kontaktné údaje