Programovali app-ky

. Zobrazené v Videosprávy

V Prešove sa konal historicky 1. Šarišský hackathone.
 
Organizátorom tohto jedinečného podujatia bolo mesto Prešov s partnermi. Metropola Šariša sa tak stala prvou samosprávou, ktorá usporiadala hackathon na svojich mestských otvorených dátach. Mladí programátori a vývojári pomocou nich tvorili aplikácie, ktoré pomôžu nielen Prešovčanom, ale aj návštevníkom nášho mesta. Počas troch dní od 18. do 20. mája vzniklo jedenásť aplikácií, ktoré využívajú otvorené dáta prešovskej samosprávy. Viac ako 40 programátorov, ktorí sa rozdelili do tímov pracujúcich na jednotlivých riešeniach najviac inšpirovala doprava, no aj zefektívnenia samosprávy. Primátorka Prešova zhodnotila 1. Šarišský hackathon ako úspešný a vyjadrila jednoznačné áno 2. ročníku. Záver trojdenného programovacieho maratónu patril nielen prezentácii vytvorených projektov, ale aj ich oceňovaniu.
Ceny získali aplikácie:
- PO Pod Lupou - ide o aplikáciu, ktorá zisťuje všetky faktúry, ktoré mesto Prešov uzatvorilo. S pekným grafickým prostredím sa dá pozrieť, kam tečú peniaze.
- aplikácia Eperiessiunum, ktorá pomôže užívateľom lepšie a zábavnou formou spoznať mesto Prešov.
- aplikácia Bike Share
Špeciálnu cenu aplikácii udelilo mesto Prešov.
V Prešove sa začala história zaujímavých akcií, ktoré prinášajú inteligentné riešenia a uľahčenie života predovšetkým obyvateľom mesta obľubujúcim mobilné technológie.
 

Kontaktné údaje