Vybavenie cestovných pasov

. Zobrazené v Videosprávy

Pas pre seba aj pre dieťa môžete v Prešove vybaviť jednoducho v Klientskom centre.
Počas leta sa mnohí chystajú na dovolenky v zahraničí. Aj napriek tomu si poniektorí nechávajú vybavovanie cestovných pasov na poslednú chvíľu. Pas pre seba aj pre dieťa môžete v Prešove vybaviť jednoducho v Klientskom centre na Námestí mieru číslo 3.
Úradné hodiny sú v pondelok až piatok od 8:00 do 15:00, pričom v stredu je čas predĺžený až do 17:00 a v piatok kratšie len do 14:00. Cestovný pas sa dá vybaviť do 2 pracovných dní za trojnásobok správneho poplatku za vybavenie. Na začiatku si musí každý podať žiadosť o vybavenie. Musíte so sebou priniesť aj občianský preukaz, rodný list, prípadne sa môžete preukázať platným cestovným pasom. Dôležité je tiež zaplatiť správny poplatok a doložiť ho k žiadosti.
Do členských krajín Európskej únie je možné cestovať okrem cestovného pasu aj s platným občiansky preukazom. Ak chcete vycestovať do zahraničia s dieťaťom, je potrebné mu vybaviť vlastný cestovný pas aj do členských štátov EÚ, ak nedovŕšil vek 15 rokov. Za dieťa mladšie ako 15 rokov podáva žiadosť o vydanie cestovného pasu zákonný zástupca. Deťom mladším ako 6 rokov je pas vydávaný s platnosťou na dva roky. Vyhotovenie cestovného preukazu trvá zhruba 30 dní, ak ste nepožiadali o urýchlenie vydania. O tom že pas máte pripravený na výdaj Vás budú informovaŤ SMS správou. Nezabudnite si skontrolovať platnosť cestovného pasu a správnosť všetkých údajov v pase. Niektoré krajiny vyžadujú mať platný preukaz aj pri odchode z ich krajiny.
 

Kontaktné údaje